Adalet Bakanlığı 11 bin personel alacak | zabıt katibi alımı

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 2012′nin şubat ve mart aylarında 11 bin civarında personel alımı yapacaklarını, bunların yarısınıncezaevlerine, yarısının iseadliyelerdegörevlendirileceğini açıkladı. Adalet Bakanı Ergin, tutuklu ve hükümlü sayısına ilişkin sorular üzerine, şu anda cezaevinde kalanların yüzde 28,4’ünün tutuklu, geriye kalan kısmının ise hükümlü olduğunu açıkladı. Yüzde 28’in dünya ortalamalarından daha iyi bir rakam olduğunu, bu rakamı hükümlü lehine daha da iyi bir noktaya getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Ergin, yargıyı hızlandıracak üçüncü mevzuat paketinin hazırlandığını, çalışmalar bittiğinde Meclise getirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

2009 sonbaharında başlayan Yargı Reformu Strateji Belgesi’ne dayalı çalışmaların meyvelerinin ortaya çıktığını söyleyen Bakan Ergin, önümüzdeki süreçte bunun pozitif sonuçlarının daha büyük ölçüde alınmaya başlanacağını belirterek, 2012 yılında yargının öteden beri gelen sorunlarının minimize edilmesini istediğini kaydetti. Ergin, 2006, 2007, 2008 yıllarında tutuklu oranının hükümlü oranından fazla olduğunu, 2001’in bu oranının en fazla yaşandığı yıl olarak kayıtlara geçtiğini belirtti. 2012 yılının şubat ve mart aylarında 11 bin civarında yeni personel alımı yapacaklarını, bunların yarısının cezaevleri için, yarısının ise adliyelerde görevlendirileceğini belirten Ergin, “Güven veren adaleti yakalamak, bunu kurumsal hale getirmek için planlı çalışmalarımız adım adım devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.


Bu açıklamadan anlaşılacağı üzere alımlara çok az bir zaman kaldı.İcra ve yazı işleri müdürlüğünü kazananlar belli oldu ancak henüz görevlerine başlamadılar. 2012 başlarında katiplikten ayrılacaklar ve onların ayrılmasıyla beraber yeni personellerin boş kadroları doldurması gerekecek. Önümüzdeki 1 – 2 aylık süreçte zabıt katibi ve infaz koruma memuru alımına ilişkin ilanlar verilecektir. İyi çalışmalar.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanlığı 6480 personel alımı başlıklı makalemizde  sağlik bakanliği cv , 2012 personel alımı ve 2012 sağlık bakanlığı personel alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer Yazılar2 Yorum var "Adalet Bakanlığı 11 bin personel alacak | zabıt katibi alımı"

commenter

merhaba askerliğimi yaptım lise mezunuyum ehliyetim var her işi yapabilirim boşta geziyorum yardımcı olursanız cok sevinirim teşekkür ederim iyi günler..

commenter
FATİH ELDEMİR | Mart 6th, 2012 at 21:04

Merhaba ben Fatih Eldemir 25/12/1988 Ankara Doğumluyum Derincede’de ikamet ediyorum.Kocaeli Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Doğalgaz-Su tehsisat Bölümünü 2006 Yılında Bitirdim.Askerliğimi yaptım Evli’yim (B) ehliyetim var.Ülker şok marketlerde Mağza sorumlusu olarak çalışıyorum (4) yıldır.

İrtibat tel:0507 424 08 65

Saygılarımla

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine