Anadolu sigorta iş başvurusu personel alımı 2011

Şirketimiz 1925 yılında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifi ile kurulan ilk milli sigorta şirketi olmanın onurunu taşımaktadır. Kuruluşundan bu yana “Türk Sigorta Okulu” olarak nitelendirilen ve benimsenen şirketimiz sürekli bir büyüme ve gelişme göstermektedir.

Şirketimizin temel politikalarının uygulanmasında en büyük görevi üstlenen çalışanlarımıza büyük önem verilmektedir. Bu nedenle insan kaynaklarının ana amacı; Şirketimizin hedef ve stratejileri doğrultusunda eleman ihtiyaçlarının belirlenerek kaliteli insan gücü alımının gerçekleştirilmesi, iş görenlerin motivasyonu, performans değerlendirmesi, bireyler ve gruplar arası ilişkilerin ve iletişimin sağlanarak değişime açık ve sürekli başarıya yönelik insanlar yaratılmasına yardımcı olmaktır.

KARİYER GELİŞİMİ:

Şirketimizde genel anlamda, memur, uzman yardımcısı ve müfettiş yardımcısı olmak üzere üç ana kariyer yolu bulunmaktadır. Bu yollarla işe alınan çalışanların kariyer gelişimi en üst unvanlara kadar uzanmaktadır.

Uzman Yardımcısı ve Müfettiş Yardımcısı unvanlarıyla işe başlayan çalışanlarımız, belirlenen süreler içerisinde gerekli performansı gösterdikleri takdirde uzmanlık yolunda yükselebilir ya da yönetici kadrosuna atanabilirler.

Memur unvanıyla işe başlayanlar ise, bu unvanda yeterli süreyi tamamlayıp belirlenen başarı kriterlerini yerine getirmeleri halinde Servis Yetkilisi Yardımcısı Sınavı’na girmeye hak kazanırlar. Bu sınavda başarılı olanlar, yine Şirketimiz yükselme prosedürü dahilinde kariyer yolunda ilerleyerek orta ve üst düzey yöneticiliğe kadar yükselebilirler.

Aramıza katılan ve takımımızın bir parçası olan çalışanlarımızın, kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla sahip oldukları mevcut yetkinliklerin yanı sıra, kariyerlerini geliştirmeleri için edinmeleri gereken bazı ek yetkinlikler olduğu bilinciyle kendilerine eğitim fırsatları sağlanır.

PERFORMANS YÖNETİMİ:

Çalışanlarımız, belirlenen performans ölçütleri doğrultusunda yılda iki kez değerlendirilirler. Bu değerlendirmelerden elde edilen sonuçlar doğrultusunda çalışanlarımızın eğitim ihtiyaçları saptanıp, kariyer planlaması yapılır.

İŞ GÜVENCESİ:

Çalışanlarımız, sendika ve şirketimizce oluşturulan sendikal düzen çerçevesinde belirli bir iş güvencesi altında görev yapmaktadırlar.

ÜCRET POLİTİKASI:

Çalışanlarımızın ücretleri, iki yılda bir imzalanan toplu iş sözleşmesi ile günün koşullarına göre belirlenen yıllık artış oranları ile ayarlanmaktadır. Ayrıca çalışanlarımıza yılda 4 maaş ikramiye ve dini bayramlarda yarım maaş ikramiye verilmektedir.

Aylık ücretlerin ve ikramiyelerin yanı sıra geniş kapsamlı sosyal yardımlar bulunmaktadır.

SOSYAL OLANAKLAR

Şirketimiz çalışanları günün koşullarına uygun sosyal hak ve olanaklardan yararlanmaktadırlar.
Çalışanlarımızın ve bakmakla yükümlü oldukları aile bireylerinin sağlık giderleri “Sağlık Yardımı Yönetmeliği” ne uygun olarak şirketimizce karşılanmaktadır. Tüm mensuplarımız anlaşmalı sağlık kuruluşları sistemi ile ücret ödemeksizin her türlü sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler.
Çalışanlarımızın işe geliş ve gidişleri için servis aracı temin edilmiş olup, öğle yemeği Şirketimiz tarafından karşılanmaktadır.

EMEKLİLİK:

Çalışanlarımız, şirketimizin özel statüsü çerçevesinde kurulmuş iki özel sandıktan emekli olmakta ve bu sandıklardan bağlanan aylıklar ile emeklilik döneminde iyi koşullarda bir yaşam standardına sahip olabilmeleri sağlanmaktadır.

EĞİTİM:

Çalışanlarımıza, kariyer planlarına uygun olarak görevlerinin gerektirdiği teknik ve kişisel gelişimlerine yönelik eğitimler; kurum içi veya kurum dışı uygulamalı eğitimler olarak sunulmaktadır.

Ayrıca Şirketimiz, yöneticilerini kendi kaynakları içerisinden yetiştiren bir kurum olarak çalışanlarının eğitimine ayrı bir önem vermektedir. Bu doğrultuda, çalışanlarımıza ilk işe başladıklarında verilen oryantasyon eğitimi ve temel sigortacılık eğitiminin ardından, çalışma hayatları boyunca her aşamada ihtiyaç duydukları eğitimler saptanarak bulundukları görevin gerektirdiği yetkinliklere sahip olabilmeleri ve yetişmeleri sağlanmaktadır.

Çalışanlarımıza sağlanan eğitim olanakları için 2 ana kaynak kullanılmaktadır.

1.Şirket içi eğitim programları
2.Uluslararası eğitim programları

Bunun yanı sıra, çalışanlarımızın kişisel gelişimleri için de çeşitli eğitim programları uygulanmaktadır. Yıllık eğitim planının hazırlanmasında çalışanların yaptıkları işlerdeki yetkinliklerini geliştirmek ve ileride yapacakları görevlere hazırlayabilmek İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün temel hedefidir.

ANADOLU SİGORTA
Adres: Büyükdere Caddesi İş Kuleleri Kule 2 Kat:23-26 34330 4. Levent/İSTANBUL
Tel: 0 212 350 0 350
Fax: 0 212 350 0 355
E-Mail: bilgi@anadolusigorta.com.tr

Bir önceki yazımız olan İş garantili üniversite: Mezun olana 6000$ maaş imkanı başlıklı makalemizde 6000 cd özellikleri, 6000 infaz koruma memuru ve 6000 sayılı kanun resmi gazete hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer Yazılar2 Yorum var "Anadolu sigorta iş başvurusu personel alımı 2011"

commenter
esengül donbaloğlu | Eylül 17th, 2011 at 21:08

çukurova üniversitesi kozan meslek yüksek okullu bankacılık ve siğortacılık mezunuyum osmaniyede umut ve efe sigorta acentelerinde görev yaptım.

commenter
MUSTAFA DUDAKLI | Eylül 22nd, 2011 at 22:18

Cumhuriyet üniversitesi Zara MYO.sigortacılık veanadolu üniversitesi işetme fakültesi işletme bölümü mezunuyum.Şirketiniz bünyesinde uzun yıllar çalışmak istiyorum.05357736278 tel. numaram.

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine