Bimer başvuru sonucunu öğrenme

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Doğrudan Başbakanlık Uygulaması Nedir? 

 

BİMER, bilişim ve iletişim teknolojileri kullanılarak hayata geçirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır.İyi ve sağlıklı işleyen bir halkla ilişkiler uygulaması için günümüz iletişim teknolojilerinin kullanılması bir zorunluluktur. BİMER ile oluşturulan sistem sayesinde vatandaş ile devlet arasındaki iletişim kanallarının tümü açık tutularak müracaatların her zaman ve her yerden yapılabilmesi yanı sıra, müracaatlara cevapların da hızlı, etkin ve daha ekonomik bir şekilde verilebilmesine imkan sağlanmıştır.

 Bimer başvuru sonucunu öğrenme

BİMER Uygulamalarının Çalışma Şekli Nedir?

BİMER uygulaması kapsamında Kaymakamlık, Valilik ve Bakanlıkların tümünde “Halkla İlişkiler Müracaat Büroları” kurulmuştur.Ancak “Alo 150” hattını cevaplamak üzere sadece valiliklerimizde çağrı merkezleri bulunmaktadır.Kaymakamlık ve Bakanlıklar’ a “Alo 150” hattı üzerinden ulaşılamaz.

“Alo 150” numarası herhangi bir ilimizden arandığında o ilin valiliğinde ki halkla ilişkiler görevlisi telefonu açar.Önündeki bilgisayarda Başbakanlık web sayfası üzerinden telefonla arayan vatandaşın kişisel bilgilerini ve müracaatının konusu ve detaylarını kaydeder.Daha sonra kayıt altına alınan bu müracaat Valilik’ teki yetkili tarafından Kaymakamlık, İl Müdürlüğü veya Bölge Müdürlüğü’ne sistem üzerinden gönderilir.Gönderilen müracaat Kaymakamlık, İl Müdürlüğü veya Bölge Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılır ve müracaat sahibine cevap verilir.

“Alo 150” numarasına yapılan müracaat herhangi bir Bakanlığı veya Başbakanlığı ilgilendiriyor ise yine valilik halkla ilişkiler görevlileri aracılığı ile Başbakanlık web sayfası kullanılarak sistem üzerinden Başbakanlığa gönderilir.Buradaki değerlendirme sonrasında müracaat Bakanlık Yetkilisi tarafından Bakanlığın ilgili birimine yine sistem üzerinden gönderilir ve müracaat ilgili birim aracılığıyla cevaplandırılır vatandaşa da cevap verilir. Verilen cevaba ilişkin detaylar sisteme kaydedilir.

Bu sayede yerel düzeyde çözülebilecek müracaatlar Bakanlık ve Başbakanlığa gelmeden cevaplandırılır.Böylece zaman ve paradan tasarruf edilmiş olur.

BİMER uygulaması bir yazılım ile web üzerinden yapıldığı için yurdumuzun en ücra köşesinden yapılan müracaat ve bu müracaata ilişkin yapılan işlemler Başbakanlık’ tan koordine ve takip edilebilmektedir.

BİMER sistemde Valilik ve Valilik kapsamındaki Kaymakamlık, İl Müdürlüğü ve Bölge Müdürlükleri ile Bakanlıklar’ ın Merkez Teşkilatı, Genel Müdürlük, Müstakil Daire Başkanlığı ve yine Bakanlıklar’ ın bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşlarına kullanıcı adı ve sisteme giriş şifresi tahsis edilmiştir.Tüm kullanıcılar her gün kullanıcı adı ve şifresi ile BİMER programına girer ve o gün kendisine gelen müracaatları cevaplandırır.

BİMER uygulamasında valilikler , il kapsamındaki kaymakamlıkların, il müdürlüklerinin ve bölge müdürlüklerinin koordinasyon ve takibinden sorumludur.Yine Bakanlıklarda merkez, bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarına BİMER aracılığı ile gönderilen müracaatların takip ve koordinasyonundan sorumludur.

Her ay Valilik ve Bakanlıklara yapılan müracaatların sayılan, konularının ne olduğu, müracaatların ne kadarının olumlu, ne kadarının olumsuz cevaplandığı ve müracaatların cevaplandırılma süresi sistem tarafından rapor haline getirilir.Bu rapor her ay Sn. Başbakan, tüm Bakanlıklar ile Valiliklerimize (Valiliklere ilişkin rapor İçişleri Bakanlığı’na) gönderilir.

BİMER’ e Yapılacak Müracaatların Kapsamı Nedir?

Bilgi Edinme Hakkı Kanunu, Dilekçe Hakkının Kullanılması Hakkındaki Kanun, Kamu Görevlileri Etik Kurulu’na yapılacak müracaatlar ile İnsan Hakları İhlallerine ilişkin müracaatlar BİMER’ e yapılabilir.

Bilgi Edinme Hakkı Kanunu Kapsamındaki her türlü bilgi BİMER aracılığı ile talep edilebilir. Ancak bilgi edinme talebinin yazılı yapılması zorunluluğu bulunduğundan “Alo 150” hattı üzerinden sözlü bilgi talebinde bulunulmaz.Kaymakamlık, Valilik ve Bakanlıklar’ ın  Halkla İlişkiler Müracaat Bürosu’na şahsen gelinerek bilgi edinme talebinde bulunulabileceği gibi, Başbakanlık web sayfası üzerinden de bilgi edinme talebinde bulunulabilir.

Dilekçe Hakkının Kullanılması Kanun kapsamındaki her türlü istek, şikayet ihbar, görüş ve öneri BİMER üzerinden tüm iletişim seçenekleri kullanılarak yapılabilir. BİMER’ e Dilekçe Hakkının Kullanılması Hakkındaki Kanun kapsamında yapılacak ihbar veya şikayet müracaatlarında, müracaat sahibinin kişisel bilgilerini bildirme zorunluluğu yoktur.Ancak müracaat  sahibinin kişisel bilgilerini vermeme durumunda kendisine müracaatına ilişkin bilgi verilemez.Bu durumda müracaat sahibi sistem tarafından kendisine verilen numarayı bildirerek “Alo 150” hattından veya www.basbakanlik.gov.tr adresinden müracaatının durumunu öğrenebilir.

Kamu Görevlileri Etik Kurulu’na yapılacak müracaatlar BİMER aracılığı ile yapılabilir. En az genel müdür veya eşiti seviyedeki kamu görevlilerinin etik davranış ilkelerine aykırı uygulamaları hakkındaki müracaatlar sistem üzerinden Kamu Görevlileri Etik Kurulu’na gönderilir. Kurul tarafından müracaata ilişkin yapılan işlem sisteme kaydedilerek müracaat sahibine bilgi verilir. Diğer kamu görevlilerinin (genel müdür seviyesi altındaki unvanlar) etik davranış ilkelerine aykırı uygulamaları hakkındaki müracaatlar, ilgili kurumun yetkili Disiplin Kurulu’nca incelenmek üzere sistem üzerinden ilgili kurumlara gönderilir. Burada yapılacak işlemler sisteme kaydedilir ve müracaat sahibine bilgi verilir.

Bir önceki yazımız olan Bingöl'de 160 konuta 10 bin başvuru başlıklı makalemizde konut kredisi, konut kredisi hesaplama ve toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer Yazılar38 Yorum var "Bimer başvuru sonucunu öğrenme"

commenter
cevdet canpolat | Temmuz 19th, 2011 at 17:28

yapmıs oldugun basvuruların tarafıma bıldırılmesını rica edrım

commenter

bimere yapılan şikayetlerde şikayet eden kişinin kişisel bilgileri gizli tutuluyormu acaba bilgiileriniz için tşk

commenter

ben burs için bimere başvurdum nezaman belli olucak sonuçlar nerden öğrenebilirimm yardımcı olursanaınz sevinirım…

commenter

keşkee kyk ya başvursaydım bimer cıkmıcak galiba :( :(

commenter
muştak yıldırım | Kasım 24th, 2011 at 11:45

cok zor durumdayım eletirik parasını yatıramıyporum birde kullandımdan fazla fotura ödüyorum iş bulamıyorum yaşım56 altı olduhu icin iş yok ne yamam lazım saygılar

commenter
tahsin koç | Ocak 22nd, 2012 at 20:06

selamın aleygüm arkadaşlar ben k maraş afşin den tahsin ateş tugle yabı usdasıyım şu an boşdayım yaşım 45

commenter
muştak yıldırım | Şubat 13th, 2012 at 11:51

başbakanım gecmiş olsun işallah iyi olursun allah başımızda sizden başkasını istemiyoruz babamızsın sayende rahat ekmek yiyoruz savol 56 yaşındayım yeşilkartlıyım iş bulamıyorum cok zordurumdayım ne yapacamı bilmiyorum yaşlısın diye iş vermiyorlar tedavi görüyorum 05352092376 yardımlarınızı bekliyorum karnım doyacak şekilde iş istiyorum kaymakımla gitmeye utanıyorum yardım alıyorum beni bu utactan kurtarın lütfen saygılarımla

commenter
Halil ibrahim Topaç | Şubat 19th, 2012 at 20:31

iyi çalışmalar.
20 yıllık bankacılık denetimim var ancak özelleşmeden dolayı sözleşmeyi geçmedik lise mezunuyum 48 yaşındayım emekliliğime 2 yıl var mümkünse ön muhasebe,pazarlama,şoförlük v.s gibi iş olursa çalışmak istiyorum.
saygılarımla.
0544 3224676

commenter
muştak yıldırım | Mart 7th, 2012 at 12:50

ben yeşilkartlıyım aksım boreşit ilac tedafisigörüyorum ilac larımı alamıyorum iş vermiyorlar hastasın yaşlısın diye ne yabmam lazım cok zor durumdayım borc istemekten utanır duruma geldim hemi hastayım hemi bakanımyok bir kızım var onunda işleriyok o da reziz gereniyamanız rica ve arz ederim saygılarımla 05352092376 bekarım bekar erkele re maşyokmu kaymakımla gidiyorum ama cokutanıyorum

commenter
refik kurtan | Nisan 9th, 2012 at 15:48

refik kurtan | Nisan 9th, 2012 at 15:33
Yorumunuz Moderator Onayı Beklemektedir.
Refik Ali Haydar KURTAN
Binkılıç
Çatalca, Istanbul
0533 690 74 02
E-mail : haydar_kurtan@hotmail.com
KİŞİSEL BİLGİLER
Doğum Tarihi 1985
Medeni Durum Bekar
Askerlik Durumu Tamamlandı
İŞ TECRÜBESİ
2005 2008 ARÇELİK BEKO YETKİLİ SERVİS
SERVİS TEKNİKSİYENİ
 BEYAZ EŞYA ONARIMI BİLGİSİ
 BİLGİ İŞLEM BİLGİSİ
 SOĞUTMA BİLGİSİ BİLGİSİ
 BÜRO YÖNETİMİ BİLGİSİ
 ELEKTRİK ELEKTORNİK BİLGİSİ
2008-2009 ASKERLİK
2009 -2012 SERVİS YÖNETİCİLİĞİ
EĞİTİM BİLGİLERİ
2003 ÇATALCA ENDÜSTR MESLEK LİSESİ ELEKTRİK BÖLÜMNÜ
2004 BEYKENT ÜNİVERSİTE MESLEK YÜKSEK OKULU DONDURULMUŞ
SEMİNER ve KURSLAR
TEMEL BİLGİSAYAR DONANIM EĞİTİMİ 08.12.2006 İSTANBUL
BİLGİSAYAR OPERATÖRLÜĞÜ İŞLETMENLİĞİ Windows Excel Kursu, 09.04.2006 İSTANBUL
MÜŞTERİ ODAKLI DAVRANIŞ SEMENİRİ 10.01.2012 VİSİON GROUP İSTANBUL
BİLGİSAYAR BİLGİSİ
WORD EXCEL ETA VİSTA
EHLİYET
E SINEFI

commenter
cahit şaran | Nisan 13th, 2012 at 21:57

1998 tarihinde ulaştırma bakanlığının açmış olduğu sınavla yeşil köy Atatürk Hava Limanı Baş Müdürlüğünde koruma güvenlik görevlisi olarak memuryetlİğe başladım.çalıştığım sure buyunca işime olan saygınlığım benim evlikle olan problemler yüzÜnde ekonomıksel durumlarda göz önünde bulundurularak istifa etmek zorunda kaldım(ıstıfa tarıhım 9 ekim 2004).İŞİMİ HİÇ UNUTAMADIM tekrar işime geri dönmek istiyorum. lütfen bana yardımcı olun

commenter
fatma karatas | Nisan 29th, 2012 at 14:20

merhaba benım sızden ıstegım esıme sıgortalı bır ıs ıstıyorum esım eskı hukumlu serbest calısıyodu turızmde nısan ayıda bıttı hala ıs bulamadı ben yenı amelyat oldum calısma ımkanım yok ılkokul mezunu oldugum ıcın ıs bulamıyorum zaten 2 tane odeyemedıgım elektrık faturm var kıt kanaat gecınıyorum oglum okulu bıraktı 15 yasında 7 yasında dıger oglum anaokuluna gıdıyor masraflarını yetıstıremıyorum ıssızlıkten dolayı maddı manevı problem yasıyoruz bıze lutfen yardımcı olun

commenter

Selamun aleykum 08.05.2012 tarihinde Giresun il müftülüğünce yapılan açıktan vekil imamlık atması yapıldı.Diyanet işleri başkanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 18. maddesi 9.bendinin c fırkasına göre”asılda aranan şartlar bulunmaması durumunda geçerlilik süresi geçmiş olsada mesleki yeterlilik belgesi bulunanlar atanır eğer bu niteliğe sahip kimse yoksa sınav yapılır ve öyle vekil atanır” ama benim daha önce mesleki yeterlilik belgem(süresi doldu)bulunduğu halde yinede sınav yapıldı ve birileri kazandı !! bu hakkımın araştırılmasını rica ediyorum.

commenter
suleyman souk | Haziran 8th, 2012 at 15:13

slm ben rızelı afet zade 2006 evım yıkıldı halen konut alamadım kıradayım zor durumdayım 8 aylık ıse gırdım 8 ay sonra bosta kalcam geregın yapılmasını arz ederım

commenter
muştak yıldırım | Haziran 28th, 2012 at 18:12

başbakanım iyiki siz varsınız başımızda yoksa kuşlar kurtlar bizleri parcalar 56 yaşındayım iş bulamıyorum yani cok perişanım kaymakalıgımızda aldıgım yardımla cok zor durumdayım evim yok kira yardımı alamıyorum iş vermiyorlar yaşlısın hastasın diye ne yapım bana söyle toki evide cıkmadı diyorlar lütfen yardımcı olursanız aksım boreşit hastasıyım raporlu ilaclarım var ama alamıyorum lütfen neyapım saygılar sevgiler

commenter
barış erturgullu | Temmuz 5th, 2012 at 13:07

sayın başbakanım ıllahı torpılımı olsun hakkımı savunmam ıçin bu üçüçüncü yazışim artık delı oldum ıççilık bukadar zor işte ben şirkette şöför çalışiyorum şirket 600tl maaş verıyor vede kıraladıgı araba parasını şöförün üstüne yatırıyor bunuda mayış olarak gösterıyor ben şikayet edecem dediyim zaman ıstedıyıne şikayet etdıyor devlet bızenıyeyardım etmıyor

commenter
BARIŞ ERTURGUULU | Temmuz 16th, 2012 at 15:22

SAYIN BAŞBAKANIM BEN YINE YAZIYORUM BEN KIRSAL KALKIN MAYI DESTEKLEME KRUMU DA ÇALIŞİYORUM MAAŞ 600 TL ALIYORUM ŞOFÖLUK YAPIYORUM BEST TURIZIM ŞİRKETI ADINA ETTIYIMIZ BUTUN ŞİKAYETLERE RAMEN DAHADA ILILENEN OLMADI ÇÜNKÜ TORPILIM YOK SAYIN BAŞ BAKANIM 05415153436

commenter

adım yucel bılmıyorum , bu yazımı okurmusunuz?sızın vekılınız yuzunden ısten cıkarıldım ıslam kokenlı oldugunuzu ıddıa edıyorsunuz ama ben ınanmıyorum bu ıslamıyet olamaz cunkı benım ısıme son veren bır zıhnıyet musluman olamaz benım ınancıma gore kul hakkı sadece kuldan helal etmesı ıstenır. sızın ınancınıza gorede oyleyse hakkımı helal etmıyorum….. kader tayıp erdogana fırsat verdı ve suan bır zamn lar yatmıs oldugu hapıshanelerın yasalarını cıkarıyor.. sızden ıs falan ıstemıyorum .zaten ınanmıyorumda ıs sızlere ıs buldugunuza umarım bır gun bu ulke bana ıhtıyacı olur ….antalyada dort yıldır calısıyorum. sunu gordum bu ulkede sehıt olanlar sehıt olmak ıcn savasanlar bu ulkeye dıl uzatılmasın dıye mucadele dedenler bır turıst yabancı kadar deger gormuyor soruyorum sız kımsınız????? derdınız ne her kez yalakalık yaparak yalvarıyor.allah askına ulkenızın hanı yaman oy ıstemeye geldınımıde yalakalar sız yalvaranlar adete sız oluyor sunuz . ne bu ıkıyuzluluk yaaaa dunya dunyada ya obur dunya var ve denıldıgı gıbı kul hakkı yenenlerın halı yaman sa ıste halınız yaman basta basbakan olmak uzere halkı kandıran hepınıze hakkım haram olsun haram olsun bu yazımı okumayıp sılenede haram olsun…….

commenter
barış erturgullu | Ağustos 6th, 2012 at 13:14

sayın başbakanım dahahrnüz bıryanıt alamadım lutfen ılgılene bılırmısınız saygılarımı arz ederım 05415153436

commenter

Sayın başbakanım benim sorum SSK da yapmış olduğunuz intibak hakkında.
2000 yılında ve sonrası emekli olanlarında dosyalarının incelenmesini arz ediyorum.

commenter
berrin başaygül | Ağustos 14th, 2012 at 10:39

neden henüz bi yanıt alamadım ben de.başvurdugumuz bu site bize ne zaman dönecek bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden çok teşekürler

commenter

Sayın yetkili
Daha önceki zamanda mürcaatım olmuştu, fakat hala cevap alamadım.Lütfen bana cevap verirseniz çok memnun olurum.

commenter
SİNAN YEŞİLGÖZ | Ağustos 28th, 2012 at 19:56

iki yıldır başvurutorum neden henüz bi yanıt alamadım ben de.başvurdugumuz bu site bize ne zaman dönecek bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden çok teşekürler

commenter
SİNAN YEŞİLGÖZ | Ağustos 28th, 2012 at 19:57

iki yıldır başvuruyorum
neden henüz bi yanıt alamadım ben de.başvurdugumuz bu site bize ne zaman dönecek bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden çok teşekürler

commenter

02/08/2012 tarıhınde 454356 nolu başvuru cevap alamadım lutfen

commenter
gülşah savaş | Ekim 15th, 2012 at 16:57

SOSYAL HİZMETLER VE DANIŞMANLIK MEZUNUYUM.AÖF SOSYOLOJİ 3.SINIF ÖĞRENCİSİYİM. 2 YIL ÖZEL KREŞLERDE ÖĞRETMENLİK YAPTIM 1 YIK KKÜ.ÜNİVERSİTESİ UYGULAMALI ANAOKULUNDA ÖĞRETMENLİK VE İDARECİLİK YAPTIM.BURDAN SESİMİ NE KADAR DUYURABİLİRİM BİLMİYORUM AMA BAKANLIĞINIZDA GÖREV ALMAK İSTİYORUM.YORUMLARI OKUDUM HEP OLUMSUZ.İNŞALLAH DÖNÜŞÜNÜZ OLUR

commenter
bilal GÜRBÜZ | Kasım 10th, 2012 at 18:51

28.10.2012 tarihli şikayet dilekcemin cevabını öğrenmek istiyorum.Sayğılarımla

commenter

sayın başkanım ben kars selim gelinalan köyünde ikamet etmekteyim şuanda 6.ncı Mekanize.Piyade.Tümen.Atipi.Gıda.Kontrol.Müfreze.komutanlığı nda 92.3 askerlik görevimi yapıyorum yanlız ben dilekçe gönderdim Tümen Komutanlğına olumsuz cevap geldi dilekçemin gönderme sebebi güney doğuda gönüllü askerlik yamak istiyorum sağlık durumum iyi hiç bir sorunum yok kimsdeden şikayetçi değilim kendi rızamla gitmek istiyorum boy 1.75 kilo 69 sınıfım veterner öğrenim durumum orta okul serhat kemer cevabı beklemekteyim arz ederim

commenter

giresun un espiye ilçesi ericekköyündeyim annem fatma akkayanın 10o de 77 raporu olmasına ragmen gelir idaresine 6 ay önceden baş vurdum sosyal yardımada baş vurduk ama ne aylıgında yükselme olmadı bu konuda cevap vermiyolar 100 de 50 lik raporlarla aylık alanlar yokmu bu ayrımcalık deyilmidir konunun araştırılmasını tarafınızdan arz ederim 05388146493

commenter

Ben alibeyli gülhan yusuf yön i.ö okulun temsilcisiyim okulumuzda kaloriferlerimiz yanmıyor. kömürümüz yok.derslere montla giriyoruz.soğuktan donuyoruz lütfen yardım edin

commenter

ya bu kadar yalan olurmu yaa başvuruyu yapabiliyorsun ama cevap evercek sayfalar nedense açılmıyor. ne bu şimdi

commenter

müzisyenim 2 çocuk babasıyım B sınıfı ehliyetim var 2012 kpss sınavdan 66 puan aldım. yeşilkartla sağlıktan faydalanıyorum kütahya hisarcık kaymakamlığı aracılığla koyun projesi sunuldu ama proje iptal oldu dediler bu faaliyetin olmasını temenni ediyor yardımlarınızı bekliyorum. arz ederim.

commenter
suat TURGUT | Ocak 25th, 2013 at 22:26

16.01.2013 günü 41324 nolu şikayetimin cevabını bekliyorum.Lütfen cevap verin

commenter
FİKRET SARIAÇ | Şubat 22nd, 2013 at 18:33

SİZ YETKİLİLERDEN ALLAH RIZASI İÇİN YARDIMLARINIZI TALEP ETMİŞ TİM BİR NETİYÇE ALAMADIM 179287NOLU ŞİKAYET DİLEKÇEM İÇİN

commenter
HAMZA ÖZGÜMÜŞ | Mart 3rd, 2013 at 20:57

SAYIN BASBAKANIM BEN KIBRIS GAZISIYIM BENİM DEDEMDEN KALAN CAY BAHÇEMDEKI ARAZIDE KADASTO CALISMASI YAPAN KADASTOCU CAY BAHCESINI OLCUP YANINDAKI YAKLASIK BIR DONUM MEYVE VE BAHCE OLAN KISMINI OLCMEMIS VE BEN BIR BINA YAPARKEN HARITA CIKARTIM VE O ARAZI ORMANA KALMIS VE BENDE MUHTARA BILDIRDIM VE MUHTAR TABZON ORMAN MUDURLUĞE DILEKÇE VERDI 2 B YASASINDAN YARARLANMAK İÇİN VE OLUMSUZ CEVAP VERDI BEN 2 B DEN ALMAK ISTIYORUM GEREĞİNİN YAPILMASINI AZ EDERIM SAYGILAR RIZE FINDIKLI TLEFON 05327087259

commenter

lütfen sorununuzu bimerin resmi internet sayfasından iletiniz http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplicationEx.aspx

commenter
halil halit gündüz | Mart 11th, 2013 at 15:10

ben bimere ileti gönderdim fakat ne cevap ne email telefonlanlanda sonucu bildirmediler.cevabı tez çabuk zamanda bekliyorum.ailem dağılmak üzere üç çocuk perişan olup ortada kalacak ozaman iş işten geçecek.baş bakanımdan yardım bekliyorum.çocuklarıma kim bakar işsiz güçsüz kaldım yeterlilik sınavlarına girecem imam olmak istiyorum artık devlete sırtımı dayayıp çoluk çocuğun rızkını temenni etmek istiyorum ama sınavlardan başarılı olamıyorum ne yapacağımı bilmiyorum eski yeterlilik belgem var kpss puanım düşük fahri,vekillik imamlık yaptım kadroya alınmak istiyorum artik hazirana kadar atama olursa çok sevinirim cevaplarınızı bekliyorum.

commenter
hasan fehmı | Mart 15th, 2013 at 12:15

dılekçemın yanlış kuruma gonderıldığı bılgısıneulaştım karayolları koylere nezamandır hızmet verıyor da benım dılekçem karayollarına gonderıldı koy olarak belırttığım dıekçemın ozelıdare alanıolduğunu belırtır gerekenın yapılmasını arzederım

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine