Burger King Restorant Zincirinde Çalışmak

Türkiye pazarını her geçen gün büyüten ve Mc Donald’s üstünlüğünü kırmayı başaran Burger King, özellikle gençler için iyi bir iş fırsatı olabilmekte. “Burger King de; tutarlı bir şekilde yüksek performans, sürekli gelişim, etik değerlere uygunluk gösteren herkesin kariyer basamaklarını çıkma olanağı bulunur. Bu sebeple Burger King restoranlarında çalışmayı düşünenler, bu işe part time bir işten ziyade, profesyonel bir iş olarak bakabilirler.

Burger King profesyonelliğe önem veren bir firma. Dünya çapında onlarca ülkede, binlerce restorantıyla hizmet vermekte. Böylesine büyük bir firmada çalışmak da gene profesyonellik gerektirecektir. Öncelikle bu firmanın kişisel gelişime ve bireysel hedeflere son derece önem verdiğini vurgulamalıyız. Yani eğitimli elemanlar herzaman ön planda olucaktır. Restorantta çalışıyorken de eğitiminizi sürdürebileceğinizi asla unutmamalısınız.

Burger King de çalışma ise, işe alışmakla yani oryantasyon dönemini atlatmakla başlıyor. Pozisyonununuz ne olursa olsun öncelikle işi öğrenmeniz gerekiyor. Bu kimi zaman katılacağınız seminerlerle kimi zamanda ekip içinde çalışarak gerçekleştiriliyor.

En alt kademeden genel müdürlüğe kadar yükselme fırsatınızın olduğu Burger King , çalışanlarından daime yüksek performans beklemektedir. Hızlı ve sağlam çalışma temposunu yakaladığınızda yükselmeniz kaçınılmaz olucaktır. Komi olarak başlayan çalışma sürecinizde; mutfak, kasa, vardiye şefi, restorant müdürü, bölge müdürü gibi kademelere yükselebilirsiniz. Tabiki ünüversite eğitiminizin olması, yabancı dil, bilgisayar kullanabilme yetenekleride bu süreçte yükselmenize yardımcı olacaktır.

İşte yükselmeniz ise performans değerlendirmeleriyle belirleniyor. Tüm kademedeki çalışanlar, üstleri tarafından gözlemlenmektedir. Yıllık hedeflerinize ne derecede ulaştığınız, iş ahlakınız, çalıştığınız restorantın kar marjı gibi etkenlerde bu hesaplamaya girmekte. Ama unutmayınki iş herzaman sizde bitiyor.

Burger King’e işe giricekseniz kendinizde şu kriterleri aramayı unutmayın: kalite, temizlik, yiyecek güvenliği, hizmet anlayışı standartlarına bağlı olmaya hazır, çalışmaya istekli, gelişime açık, hızlı, takım çalışmasına uyabilen, insanlara karşı saygılı ve güler yüzlü, zorlukların üstesinden gelebilen…vs

Ünüversite yıllarınızda kesinlikle part time de olsa bu sektörde çalışmanızı öneririm. Hayatı hızlı yaşamayı sevenler için, çokta cazip bir iş. Hem haşlığınızı çıkarıp hemde gelecekte kariyer yapabileceğiniz bir ortam. Kendine güvenen, sosyal, aktif gençler için önemli bir iş kapısı.

Bir önceki yazımız olan İşi Bırakmamanız İçin 10 Sebep başlıklı makalemizde iş başvuruları, iş dünyası ve iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer Yazılar4 Yorum var "Burger King Restorant Zincirinde Çalışmak"

commenter

İyi günler. 38 yaşında, lise mezunuyum. Daha önce gıda sektöründe hiç çalışmadım. Ama mutfak bölümünüzde çalışmak istiyorum.Daha önce ofis elemanı olarak çalıştım. İyi çalışmalar.

commenter

bu bilgiler tamamiyle şişirme ve çekicilik içn yazılmıştır,çalışan biri olarak üç kuruşa beş köfte nasıl satılır bi kaç ayda bu kadar ağır şartlarda okurken ya okul ya burası diyen patronların altında çalışmak nedir ve bi eleman gider yenisi gelir gözetmenliğinde bi insan nasıl erir ve hayattan soğutulur öğrendiğim yerdir,eğer gerçekten 500 tlye ihtiyacınız varsa belgelerinizi hazırlayın ve girin,bu para o kadar komikki böyle büyük bi firmaya göre.. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana anlayabildiyseniz bi kaç gün daha kazandırmışımdır size =)

commenter

Sakın ola girmeyin empelyalist emek sömürücülüğü üç kurusa köpekgibi çalıştırıyorlar onca hakarette cabası 30 dk yemek molası baska molan yok askeri sistemden daha kötü birsistemivar

commenter

kamu yönetimi mezunuyum polatlı sübenizde yönetici asistanı olarak calısmak istiyorum

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine