Cv Hazırlama Teknikleri – Bölüm 3

İşverenin Gözüyle
İşveren, günümüzde yüzlerce iş başvurusu ile başbaşa kalır.
İş ilanı verildiği anda gelen CV’yi ayrıntıları ile okuyup işe uygun özellikleriniz olup olmadığını görmek için vakit yoktur. Gelen CV’ye bakılır ve daha önceden ayarlanmış önemli kısımlara bakılır. Mesela yaş, nitelik, deneyim, güzel ya da kötü bir CV, kısa ya da çok uzun CV gibi. İstenilen kısımları uygun olmayan CV, daha öncekiler gibi çöp kutusunu boylar.

İyi hazırlanmış bir CV, hazırlanışı ve görkemi ile onlarcası arasından farkedilmelidir. CV, düzgün, anlaşılabilir, iyi ve konuyla birebir ilgili olmalıdır. Nitelikleriniz, referanslarınız ve okul hayatınız ile ilgili ciddi noktalara işaret etmelidir.

Elemeyi geçen CV’ler, konuyu bilen bir yetkiliye iletilir. Yetkili, gönderilen CV’lerin çokluğuna ve zamanına göre CV’nizi bir süre inceler, şansınız varsa tamamını okur. Tamamını okumasını sağlayacak şey istenilen vasıfları taşıması kadar beğenilir olması, diğerlerinden farklı ve olumlu olmasıdır.

Bu sebeple CV’nizin sadece farkedilirliği değil, aynı zamanda doğru ve gereken bilgiyi sunması önceliklidir. CV sizin kişiliğiniz ile eş değerdir. Gelecekteki patronunuzu sizin, işyeri için mantıklı karar verebilen, yaratıcı, düşünce ve becerilerinizi ileri düzeyde olduğunuz konusunda ikna etmekte önemli rolü vardır.
CV’niz bunları içerirse, kesinlikle listeye ve hatta mülakata davet edilecekler listesinde yer alırsınız.

Önemli bir kısım daha, CV’nizin önüne yazacağınız ilgi çeken bir mektuptur.

Bir önceki yazımız olan Cv hazırlama teknikleri – Bölüm 2 başlıklı makalemizde boş cv örneği hazırlama, boş örnek cv hazırlama ve cv görünümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer YazılarYorum yok.“Cv Hazırlama Teknikleri – Bölüm 3”

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine