Halkbank İş İlanları Personel Alımı

Halk Bankası Personel alımını ve personelini genişletecek ve her yere şube açılması itibariyle personel alımları da gün geçtikçe artmaktadır. Sizde bu alımlara dahil olmak istiyorsanız aşağıda ki detaylara bakarak baş vurabilirsiniz.

Türkiye Halk Bankası,1933 tarihli ve 2884 sayılı Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu kapsamında kurulan ve 1983 tarihinde hizmet vermeye başlamış olan köklü bir bankadır.Bankanın kurulmasında,Büyük Önder Atatürk’ün “Küçük esnafa ve büyük sanayi erbabına muhtaç oldukları kredileri kolayca ucuza verecek bir teşekkül vücuda getirmek ve kredinin normal şartlar altında ucuzlatılmasına çalışmak da çok lazımdır” ile “Siz sanatkarların ufak dükkanları yerine muhteşem fabrikalar yapıldığını gördüğüm gün, mutluluğum en yüksek derecesini bulacaktır” sözleri önemli bir yer tutmuş ve Atatürk’ün bu fikirleri her zaman bir kılavuz gibi benimsenmiştir.

Halkbank’ın Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın yaptığı açıklamalarda,2012 yılında 60 yeni şube açılacağı ve 1000 yeni personel alınacağının müjdesini verdi.Aslan,yaptığı açıklamada karlılıkta elde edilen başarılarının arkasında bilanço yapısının geçirdiği değişim olduğunu anlatmış,
Yurt dışında çalışma fırsatı için formu doldurun

2002′de Hazine kağıdı ağırlıkta olan bilançoda artık kredilerinin ağırlıkta olduğunu belirtmiştir.Bilançonun içinde Hazine kağıtlarının ağırlığının yüzde 24-25′lere geldiğini belirten Aslan,“Yüzde 80′lerden geldik.9 sene içerisinde böyle bir değişim geçirdik.Biz kredi ağırlıklı bir büyüme gerçekleştirdik. Biz krediden para kazanır olduk.Dış ticaretten para kazanır olduk. Gelir kaynaklarımız çok çeşitlendi.Maliyetleri de iyi yönettik dolayısıyla karlılık iyi” demiştir.

Ayrıca Aslan,kredi mevduat oranın şu anda yüzde 88 düzeyinde olduğunu ama yılı yüzde 85′in altında kapatacaklarını da belirtti.. “Hala mevduatımızın tamamını krediye dönüştürmüş değiliz” diyen Aslan “Hala sermayemizin 10 katına kadar aktifi rahatlıkla çevirebilecek durumdayz” dedi.

Kariyerine Halkbank bünyesinde devam etmek isteyen personel adayları için,Süleyman Aslan’ın yaptığı açıklama ise şöyle: 2012 yılında 60 şube açılacak ve 1.000 yeni personel alımı yapılacak.

Halkbank’ta çalışan bin 452 kişinin emekliliğinin geldiğini belirten Aslan, yaklaşık 500 kişinin de 2012 yılında emekli olacağını da ifade etti.

Bir önceki yazımız olan AvivaSa Personel Alımı İş İlanları başlıklı makalemizde AvivaSa, AvivaSa iş ilanı ve AvivaSa iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar1 Yorum var "Halkbank İş İlanları Personel Alımı"

commenter
Burçin yılmaz | Aralık 1st, 2012 at 23:45

güvenilir bir bankayla çalışmaktan mutluluk duyarımm..

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine