HSBC Bankası Personel Alımı

Son yılların popüler sektörü olan bankacılık istihdam kapısı olmaya devam ediyor.Sektörün gelişmesi ve faaliyet alanını yayınlaştırması yeni şubelerin açılmasını sağlamakla beraber yeni personel eleman alımlarını da beraberinde getiriyor.Sektörün lider bankalarından biri olan Hsbc Bank Türkiye genelinde yüzlerce şubesi ve binlerce çalışanıyla faaliyerlerini sürdürürken önümüzdeki dönemde yeni projeler ile gücüne güç katmaya devam edecek.Yılın belli dönemlerinde yeni şubelerin açılmasıyla gerek genel müdürlük gerekse şubelerde yeni personel eleman alımları yapan Hsbc deneyimli ve deneyimsiz olmak üzere herkese iş imkanı sağlıyor.Ayrıca Hsbc banka öğrencilere stajyerlik imkanları da sunuyor.Sizde sektörün öncü bankalarından biri olan olan Hsbs Bank’ta çalışma ve kariyer hedeflerinizi doğrultusunda iş başvuru fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Ancak öncelikle Hsbc’yi daha yakından tanıyabilmeniz için insan kaynakları politikasını inceledik.

 

HSBC İNSAN KAYNAKLARI

Ücret Politikası ve Yan Haklar

HSBC’de yıllık 12 maaş (brüt) ücret politikası uygulanmaktadır.

Sağlık Sigortası (Özel Sağlık Sigortası olmayan eş ve çocuklar da kapsam dahilindedir)

Hayat Sigortası

Kurum Katkılı Özel Emeklilik Planı

Ulaşım (Genel Müdürlük Birimleri için servis imkanı)

Öğle Yemeği Desteği (‘Ticket’ uygulaması)

Personel Kredisi

Yıllık Ücretli İzin

Kariyer Gelişimi

Bankamızın öncelikleri arasında çalışanlarımızın kariyer gelişimi yer almaktadır. Bu süreci eğitim ve iş başında kazanılan deneyimler destekler ve güçlendirir. Çalışanlarımız, bir üst göreve atama için hazır hale getirilir. Boş pozisyonlar için pozisyonun gerekliliğine uygun yetkinlik ve yeterliliğe sahip çalışanlarımız öncelikli olarak değerlendirilir.

Eğitimlerimiz, tüm çalışanlarımızın kariyer ve kişisel gelişim ihtiyaçlarına, bankamızın hedef ve stratejilerine paralel olarak düzenlenir. Sınıf içi eğitimlerimizin yanı sıra, iş başı ve internet tabanlı eğitimlerimiz de oldukça yoğundur.

Eğitim Olanakları

Kişilerin çalıştıkları birimlerdeki rollerinde donanımlı olmaları için gerekli tüm teknik ve beceri eğitimleri sunulmaktadır. Sertifikasyon gerektiren görevlerde olan çalışanlarımız için de, sertifikasyonu alabilmeleri için gerekli eğitim desteği verilmektedir, SPK, BES, İlkyardım bunlardan ilk akla gelenler.

İşe yeni başlayan çalışma arkadaşlarımıza da, çalışacakları ekipler ve üstlenecekleri roller ile ilgili uzun süreli yönlendirme / oryantasyon ve işe uyum eğitim programları sunulmaktadır. Farklı rollerin, farklı birimlerin kendilerine özel olarak tasarlanmış eğitim programları olduğu gibi (yönetici adayları, telefon bankacılığı, gişe yetkilisi vs.) tüm işe yeni girenlerin alması gereken bazı ortak eğitim programları da vardır.

Bazı eğitimler banka içinden kendi konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından verilirken, diğer eğitimler farklı dış eğitim şirketlerinden sağlanmaktadır. Bazı eğitim ihtiyaçlarımız için ise, grup kaynaklarını kullanarak yurtdışı eğitim olanlarından faydalanmaktayız.

MyLearning adını verdiğimiz internet tabanlı eğitim yönetim sistemimizde eğitim ile ilgili tüm uygulamalarımızı bir çatı altında topladık. MyLearning tüm çalışanlarımızın kişisel şifreleri ile ulaşabildikleri internet tabanlı bir yazılım. Internet uygulaması olduğu için sisteme internet erişimi olan her yerden ulaşmak mümkün.

İş Başvurusu – İş İlanları

Hsbc Bank’ta çalışmak ve kariyer hedefleriniz çerçevesinde kendinize uygun bir pozisyonda çalışmak için kariyer.net ve secretcv.com üzerinden iş başvuru formu ve güncel iş ilanlarına ulaşabilir, iş veya staj başvurunuzu kısa sürede online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İng Bank Personel alımı - İş İlanları başlıklı makalemizde banka eleman alımı, banka iş başvuruları ve banka iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer Yazılar9 Yorum var "HSBC Bankası Personel Alımı"

commenter

merhaba 2011 çanakkale 18 mart üniversite dış ticaret mezunuyum. T.C Halk Bankasında 11 ay staj yaptım ve gür gümrükleme mali müşavirliğinde de staj yaptım. bankacılığı sevdiğm için bu işe girip severek yapmak istiyorum. bilgisayar proğramlarını biliyorum. microsoft office proğramları ve eta biliyorum. açık oğretimden devam ediyorum 2 yl daha. bankanızda görev almak istiyorum lütfen yardımcı olun. 05343481900

commenter
Samet Şanlı | Eylül 8th, 2011 at 16:48

silahlı özel güvenlik kartım var 1987 doğumluyum askerliğimi yaptım. güneşli Bağcılar veye sakarya ikamet ediyorum 0 534 923 51 87

commenter

mrb emine ben açıköğretim fakültesi bankacılık ve sigortacılık bölümü öğrencisiyim 1982 doğumluyum şimdiye kadar çeşitli işlerde çalıştım fakat hayalim bankacı ooabilmekti okuyup buraya kadar geldim bu hayalimi gerçekleştirmek en azından bi yerden başlamak için bi işe ihtiyacım var sanırım burda yardımınıza ihtiyacım var bankanızda çalışmak istiyorum geri dönerseniz çok sevinirim şimdiden tşk ederim

commenter

merhaba 1988 dogumluyum askerliğimi yapmış bulunmakdayım.
işletme önlisans mezunuyum aynı zamanda açık ögretim işletme bölümü 4 sınıf ögrencisiyim halayim bankacı olmak sizlerle çalışmak isterim.

commenter

25 yaşındayım yyü ed.fak.tde. mezunuyum bankanızda çalışmak istiyoum bana yardımcı olur musunuz

commenter

1987 doğumluyum.Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri bölümünü bitirdim.Bilgisayar ve muhasebe-finans sertifikalarım var.Bankanızda çalışmayı çok istiyorum.Bana yardımcı olursanız sevinirim .

commenter

silahlı özel güvenlik kartım var 1979 doğumluyum askerliğimi yaptım.Konya Ereğli de ikamet ediyorum 0 536 898 44 58

commenter

orhan fırat. Adnan Menderes Üniersitesi, Nazilli MYO, Menkul Kıymetler ve Sermeye Piyasası mezunuyum. Sizinle çalışmak istiyorum. ilginize…

commenter
TUNCAY ÇETİN | Haziran 18th, 2012 at 23:34

MERHABA ADIM TUNCAY ÇETİN 1988 DOĞUMLUYUM 24 YAŞINDAYIM ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ MEZUNUYUM(LİSANS)İZMİRLİYİM ASKERLİĞİM 2015 YILINA KADAR TECİLLİ BİLGİSAYAR DENEYİMİ.MİCROSOFT OFİS PROGRAMLARINI BİLİYORUM BİLGİSAYAR SERTİFİKAM VAR SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTİYORUM 0545 369 19 52

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine