Mc Donald’s Eleman Alımı – İş Başvurusu 2012

“Restoran Ekip Üyeliğinden Genel Müdür Koltuğuna”

Dil öğrenmek ve yüksek öğrenimine devam etmek için İngiltere’ye giden Hakan Serim, Kasım 1979’da McDonald’s Londra’daki Marble Arch Restoranı’nda part time ekip üyesi olarak çalışmaya başladı.

Londra McDonald’s’ta geçirdiği üç yıl süresince ekip üyeliği görevinden, ekip şefliğine, ekip eğitmenliğinden bölüm müdürlüğüne kadar yükseldi. Daha sonra Türkiye’ye dönen Hakan Serim, askerliği sırasında girdiği üniversite sınavı sonucu İTÜ Jeoloji Bölümü’nü kazandı. Üniversite ikinci sınıftayken çalışma hayatına yoğunlaştı. 1986 yılında ise McDonald’s’ın Türkiye’ye gelmesi üzerine ilk açılan Taksim restoranında bölüm müdürü olarak çalışmaya başladı.
Şirketin Türkiye’deki gelişimine paralel olarak görev ve sorumlulukları genişleyen Hakan Serim, Mart 1989 yılında, restorandan, merkez ofise geçerek Bölge Danışmanı, Kasım 1995 yılında ise Operasyon Müdürü oldu. 2003 yılında Operasyon Direktörlüğüne atanan Hakan Serim, bu arada Anadolu Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi. Haziran 2008’den bu yana McDonald’s Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hakan Serim, 145 McDonald’s restoranı ve 3 bin 500 kişilik McDonald’s ekibinin liderliğini üstlenmesiyle Türkiye’de bir ilke imza atıyor.

Neden Mc Donald’s?

McDonald’s’ta esnek çalışma saatleri sayesinde hem okuyup hem çalışabilirsiniz…

McDonald’s eğlenceli, dinamik ve arkadaşça iş ortamı ile hayatınıza renk katar..

McDonald’s çalışanlarının kariyerlerinde yükselmelerini sağlarken onlara sürekli eğitimler vererek kişisel ve mesleki anlamda gelişmesine olanak sağlar…

McDonald’s’ta her yaş grubundan kişiye iş imkanı vardır…

McDonald’s büyük bir takımın parçası olmanın gururunu yaşatır…

Sık Sorulanlar

 • Birden fazla boş pozisyona başvuru yapabilir miyim?

  - Birden fazla pozisyona ve restorana başvuru yapabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değil. İş başvurularında ne yapmak istediğinizi ve nerde çalışmak istediğinizi iyice düşündükten sonra karar vermenizi öneririz.

 • Başvurumdan ne kadar sonra benimle iletişime geçilir?

  - Şirket ihtiyaçları doğrultusunda, başvurularınız incelenir ve ihtiyaçlar ile özgeçmişinizin örtüşmesi durumunda görüşme için sizinle irtibata geçilir.

 • Sadece restoranların boş pozisyonları mı web sitenizde yer alır?

  - Sadece restoran pozisyonlarına yönelik değil Merkez Ofis için de iş ilanlarını web sitemizde bulabilirsiniz.

 • Ekip üyesi olarak başlarsam kariyerimde ilerleyebilir miyim?

  - Evet. Restoranlarımızda ekip üyesi olarak başlayan çoğu çalışanımız Restoran Yönetim takımında ve daha sonrasında da Merkez Ofisin çeşitli pozisyonlarında kariyerlerine devam etmektedirler. McDonald’s sistemi kariyer olanakları çalışanların gelişimleri açısından kaynaklarla doludur.

 • Restoranda çalışma için en az kaç yaşında olmam gerekiyor?

  - 16 yaşını doldurmuş kişiler McDonald’s’ta çalışma şansına sahiptir. 16 ile 18 yaş arası çalışanlar anne ve babalarından “çalışabilir” izin belgesi getirilmelidir.

 • SGK primim ödeniyor mu?

  - Evet. McDonald’s restoranlarında çalışan herkes ilk günden itibaren Sosyal Sigortalar Kurumu Güvencesi altındadır.

 • Esnek çalışma deniyor, çalışma şekilleriniz nelerdir?

  - McDonald’s’ta sabah, orta, akşam vardiyaları bulunmaktadır. McDonald’s’ta part-time, full-time çalışabilirsiniz. Restoranın da programı doğrultusunda kendi müsait zamanlarınıza göre vardiya programınızı amirinizle oluşturabilirsiniz.

 • Gündüz okula gidiyorum, sadece akşam 5’ten sonra çalışabilirim. McDonald’s’ta çalışma imkanım var mı?

  - Evet. Kendi programınızı amirinize açıklayabilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda restoranın da uygunluğuna bağlı olarak bu şekilde esnek çalışabilirsiniz.

 • Evliyim ve 1 çocuğum var. Eşim akşam çalıştığı için gündüz evde ve kızıma bakabiliyor. Ben de aile bütçesine katkıda bulunmak için gündüz çalışmak istiyorum. McDonald’s’ta çalışma imkanım olabilir mi?

  - Evet. McDonald’s’ta çalışmak için siz de bir adaysınız. Başvuru için “İş Başvurusu” bölümünü tıklayınız.

Mc Donald’s İş başvurusu:  http://www.mcdonalds.com.tr/InsanKaynaklari6.asp?mainId=0&subId=3

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Personel Alımı - İş Başvurusu 2012 başlıklı makalemizde türk telekom açık pozisyonlar 2012, türk telekom güvenlik görevlisi alımı ve türk Telekom İnsan Kaynakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer Yazılar6 Yorum var "Mc Donald’s Eleman Alımı – İş Başvurusu 2012"

commenter
SERAP YEŞİLBAĞ | Haziran 4th, 2012 at 11:51

meraba ben sekreter olarak calısıyorum bu benım 5 yılım ama 1 yasında bebegım var ve bana cok ıhtıyacı var onun ıcın parttıme ıs arıyorum calısma saatlerı nasıl oluyor onları ogrenebılır mıyım

commenter

acık ögretımde ögrencıyım 18 e yenı grdım part time zamnlarnızda calışmak istiyorum sizinle nasıl iletişime geçebilirim yardimcı olursanız sevinirim ..

commenter
furkan abakay | Temmuz 17th, 2012 at 17:40

ben liseye gidiyorum yaz tatili için çalışma imkanım var mı

commenter
elif ezgi ezgin | Ekim 12th, 2012 at 14:08

merhaba öğrenciyim ve işe çok ihtiyacım var 96 doğumluyum part time is arıyorum ve daha öncede bir çok iş deneyimim var.

commenter

Merhaba ben 1982 dogumlu antalya konyaaltinda yasiyorum ingilizcem var sizinle calismac isterim numaram 5427893030

commenter

96 doğumluyum bursa yıldırımda oturuyorum öğrenciyim açık liseden okuyorum işe ihtiyacım var 4 kişilik aileyiz sadece annem çalışıyor bende yardım etmek istiyorum anneme bazı nedenlerden dolayı işe ihtiyacım var ve elaman alımı varmış sanırsam size başvurmak istedim ilk önce

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine