Patrondan gizlenmesi gereken şeyler

İşinizi sevsenizde sevmesenizde, herzaman patronunuza işinizi seviyor gibi görünmelisiniz. Şimdi aşağıda belirttiğimiz noktaları patronunuzun gözünden okumaya çalışın.

 

Patronlara göre sizin işe yararlılığınız, sizden istenileni yapmanıza bağlıdır. Asla, bu benim işim değil, dememelisiniz. Bunun yerine patronunuzun ziden beklentilerini gözden geçirin. Eğerki gerçekten de verilen göreve uygun değilseniz, patronunuza bu işi başkasının yapmasının daha iyi olacağını anlatmalısınız.  Ya da nasıl yapılacağı konusunda çeşitli yolları açıklayın. Bunun başarılı olup olamaması patronunuza bağlıdır.

 

Bu benim problemim, işim, sorumluluğum…vs değil gibi cümleler kullanmamaya çalışın. Bu tip cümleler sizin umursamaz olduğunuz kanısını uyandırabilir. Ayrıca iş ortamında sevilmemenize de sebep olabilir. Bunun yerine problem çözümüne yardımcı olmaya çalışın. Çünki bir iş yerinde meydana gelebilecek bir problem aynı zamanda herkeside etkileyeceğinden, sizinde probleminiz sayılır.

 

Bu hata benim değil, gibi savunma cümlelerinden kaçının. Ortada bir hata varsada bu sözler dikkatlerin sizin üzerinize çekilmesine yol açabilir. Bunun yerine hatanın kaynağını araştırıp, çözüm üreten bir tavır sergilemelisiniz.

 

akıllı patron + akıllı eleman = kâr
akıllı patron + aptal eleman = üretim
aptal patron + akıllı eleman = terfi
aptal patron + aptal eleman = fazla mesai icon smile Patrondan gizlenmesi gereken şeyler

Bir önceki yazımız olan Genetik CV’nizi öğrenmeye hazır mısınız? başlıklı makalemizde cv hazırlama boş, cv hazırlama sitesi ve cv hazırlama teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer YazılarYorum yok.“Patrondan gizlenmesi gereken şeyler”

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine