Sanayi Personel Eleman İşçi Alımı

Kayseri Organize Sanayinin web sitesindeki açıklamaya göre firmaların kalifiye personel, eleman ve işçi bulmakta sıkıntı çektiği bildirildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Hasyüncü’de konu hakkında yapmış olduğu açıklamada; Sanayide nitelikli eleman bulma sıkıntısı yaşandığını ifade ederek, “bir yandan insanlar işsizlikten yakınmakta, ancak diğer yandan da sanayiciler kalife eleman bulamama sıkıntısı yaşamaktadırlar. Yaşanılan bu çelişkinin ortadan kaldırılması için bizler de sanayicilerimize destek olmaya çalışmaktayız.Temelini atmış olduğumuz Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ile ihtiyaç duyulan kalifiye ara elemanların yetiştirilmesinin sağlanmasını amaçlamaktayız. Ayrıca AB’nin İstihdamın Desteklenmesi Programları kapsamında birçok branşta iş garantili kurslar açılmaktadır. Bu bağlamda Bölge Müdürlüğü olarak Gençlere Bilgisayar Destekli Tasarım Ve İmalat Eğitimleri  adlı projemizi devam ettirmekteyiz. Pekçok kurumun mesleki eğitim verilen projelerinde de ortak olarak yer almaktayız. Yine istihdam konusunda İş-Kur tarafından staj programlarının uygulanmakta olduğunu; UMEM BECERİ’10 projesiyle Meslek Edindirme kurslarının düzenlendiğini bilmekteyiz. Ancak maalesef kurslara öğrenci bulunmakta güçlükler yaşandığını ve işe yerleştirilen kursiyerlerin çoğunun ise çalışmak istemediklerini gözlemlemekteyiz” dedi.

Sanayicilerin dünya standartlarında rekabet edebilmeleri için önemli koşullardan birinin de şüphesiz “nitelikli iş gücü” olduğunu vurgulayan Ahmet Hasyüncü, “maalesef bugün vasıfsız çalışan bile bulmakta sıkıntı yaşıyoruz. Bölgemizde yüzlerce firmanın önünde  eleman alnıcak ilanı var, ama çalışacak kişi yok. Bu durum oldukça kaygı verici ve üzücüdür” açıklamasını yaptı.

Organize Sanayide sizde yerinizi almak istiyorsanız osb ile irtibata geçiniz

Aşağıdan yorumlarınızı bırakabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Çilek Mobilya Personel Eleman İşçi Alımı ve İş Başvurusu başlıklı makalemizde çilek eleman alımı, çilek iş başvurusu ve çilek mobilya eleman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer Yazılar3 Yorum var "Sanayi Personel Eleman İşçi Alımı"

commenter
nazif ersun erkılıç | Şubat 13th, 2012 at 08:59

kayseri organize sanayi veya serbest bölgede çalışmak için iş arıyorum cnc makina operatörüyüm

commenter
güngör sarptaş | Mart 12th, 2012 at 01:18

merhabalar ben 8 yıldır elektronik tamir bakım ve bilgisayar üzerine meslegimle calısmaktayım . 16 yıldır ıstanbulda ıkamet ediyordum fakat 6 ay gibi zaman önce kayseriye taşındım evliyim 26 yaşındayım . kayserinin köyünde kalıyorum . madddi durumum cok kötüdür . çalışmak için iş arıyorum allah rızası için bana yardımcı olun saygılar
05558752369

commenter

ahşap cnc operatörüyüm osb. çalışmak istiyorum servis olması tercih sebebidir ilgilenenlere.. 05388164711

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine