Stajyer Alacak Yerler | stajyer alımı

Yaz stajı artık birçok üniversitede zorunlu tutuluyor. Zorunlu tutulmayan öğrencilerin de önemli bir kısmı yaz aylarını değerlendirmek adına bu işe gönüllü oluyor. Amaç belli: iş hayatına daha sağlam bir altyapıyla hazır olmak.

 

GÜN AVUKATLIK BÜROSU

10 kişi

2012 yılı yaz döneminde 30 kişi, uzun dönem stajında ise 10 kişiyi kabul edecek. Şubat sonunda başvuru ve görüşmelere başlayan firma sonuçları nisanda belirleyecek. Alımlarda akademik başarı ve dereceye önem veriliyor. İngilizce düzeyinin yüksek olması bekleniyor.

 

KONYALI SAAT

10 kişi

Mağaza ve merkez ofis için 10 kişiyi staja alacak. Merkezde internet sitesi ve muhasebe departmanlarında, mağazada ise satış bölümünde görevler verecek. Öğrenciler belirlemiş olduğu sü-relerde çalışabiliyor. Yıl boyu bile çalışanlar var.

Adayın, stajyer olarak alınacağı departmanların, gelecek planlarına uygun olması tek kriter… Yasal olarak belirlenen ücretler stajyerlere ödeniyor, ulaşım ve yemek ihtiyaçları da karşılanıyor.

 

GEFCO LOJİSTİK

10 kişi

Bu yıl 10 öğrenciye staj imkanı sunacak. Başvurular nisan ayında başlıyor ve haziranda sona eriyor. Staj süresi bir ay.

Gefco değerlerine uyum sağlayabilecek, lojistik sektörüne ilgi duyan, yabancı dil bilen, kendini geliştirmeye ve öğrenmeye açık olan öğrencileri tercih ediyor.

Stajyerler bir takım arkadaşı ve geleceğin çalışanı olarak görülüyor. Bu kapsamda açık pozisyonlar doğrultusunda kariyer fırsatı sunuluyor.

 


PFIZER

15 kişi

Bu yıl 15 kişiye üretim ve laboratuarda staj imkanı sunacak. Yöneticiler üçer proje belirleyecek ve bunlara bağlı beş stajyer iki ay boyunca staj yapabilecek.

Pfizer, satış-pazarlama, finans, kurumsal strateji ve iş geliştirme, IK, bilgi teknolojileri gibi divizyon larda üniversite öğrencileri ne yarı zamanlı çalışma imkanı da sunuyor. Hali hazırda 61 üniversite öğrencisi bu imkandan yararlanıyor.

Staj yapmak isteyenler yaz dönemi için başvurularını pfizer.com.tr üzerinden iletebiliyor. Yine IK aktiviteleri için Facebook’taki “Pfizer Kariyer” sayfasını takip etmek de mümkün.

 

SAMSUNG

15 kişi

Bu yaz en fazla 15 kişiye staj imkanı sağlayacak. Yaz stajı için en geç mayısın üçüncü haftasına kadar başvuru alıyor. Ancak tüm yıl boyunca dönemsel staj içi başvurular da aktif durumda. En az bir aylık staj süresi bulunuyor. Öğrenim gördükleri alanlara başvuranlar tercih ediliyor. Yine adayların İngilizce bilmeleri ve ofis programlarını etkin olarak kullanabilmeleri de global şirket ortamında yapacakları stajdan azami faydayı sağlayabilmeleri adına önemli kriterler olarak görülüyor.

TNT EKSPRES

20 kişi

Bu yıl 20 kişiyi stajyer olarak kabul edecek. Başvurular 30 Nisan’da sona eriyor. Staj süresi en çok 90 gün. Öğrencinin staj zorunluluğunun bulunması, okuduğu bölümle staj yapacağı bölümün paralel olması, İngilizce bilmesi gerekiyor.

Stajyerlere servis, yemek, asgari ücretin üçte biri maaş ödeniyor. SGK işlemleri okul tarafından yaptırılıyor. Göste dikleri performansın da etkisiyle stajye ler işe başvuran adaylara göre öncel kazanıp TNT’de çalışma fırsatı yakalıyor.

DOĞUŞ OTOMOTİV

100 kişi

D-Staj programı kapsamında mart, temmuz ve kasım ayların da stajyer alıyor. Başvuru ve değerlendirme süreci ise şubat, haziran, ekimde gerçekleşiyor. Stajyerler en az bir ay, en fazla ise beş ay staj yapabiliyor. Zorunlu yapılan stajların yanında adaylara iki ay gönüllü ve beş ay proje bazlı staj yapma imkanı da tanınıyor.

Adaylardan üniversitede okumaları, MS Office uygulamalarına hakim olmaları ve iyi düzeyde İngilizce bilgisi isteniyor. Bunun yanı sıra kişisel gelişime açık, işe karşı ilgili ve öğrenme isteği olan, öğrendiklerini uygulama becerisine sahip öğrenciler tercih ediliyor. Başvurular departmanların taleplerine göre değerlendirildikten sonra özgeçmiş üzerinden yapılan ön elemede olumlu bulunanlarla birebir ya da grup mülakatları gerçekleştiriliyor.

Stajyerlere yemek ve servis im-kanları sunuluyor. Ek olarak gönüllü ve proje bazlı staj kapsamındaki stajyerlere geldikleri gün bazında asgari ücret ödemesi yapılıyor. İlk gün stajyerler e- oryantasyon programına tabii tutuluyor.

Proje bazlı stajyerlerse ayrıca departmanda yürütülen projelerde de yer alma imkanı elde ediyor.

İşe alımda stajyerlerine öncelik veren Doğuş Otomotiv’de geçen yıl “Yeni Aday İşe Alım” programı kapsamında işe başlayan çalışanların yaklaşık yüzde 30′unun daha önce staj yapan kişilerden oluştuğunu belirtelim…


KİĞILI

25 kişi

Yıllık stajyer istihdamı ortalama 25 kişi. Adaylar okullarından aldıkları onaylı staj yapma belgesiyle birlikte başvurularını yapabiliyor. Staj süresi minimum 15, maksimum 60 işgünü.

Bazı departmanlar için sadece İngilizce bilen adaylar değerlendiriliyor. Staj süresince kendisine aktarılan bilgileri değerlendirebilecek ve şirket kültürüne uyum sağlayabilecek adaylar tercih ediliyor.

Stajyerlere ulaşım ve yemek imkanları sunuluyor. Staj sürecinin performansı işe alım kararında etkili oluyor. Profesyonel anlamda hiç deneyimi olmayanlar, ihtiyaç oluşması halinde yetiştirme elemanı olarak istihdam ediliyor.


UPS TÜRKİYE

30 kişi

Bu yaz en çok 30 stajyer alacak. Tüm başvurular Kariyer.net üzerinden 30 Nisan’a kadar yapılabiliyor.

Adaylar, üniversitelerin tercihen endistüri mühendisliği, bilgi işlem, teknik servis, uluslararası taşımacılık bölümlerinin son sınıf öğrencileri arasından seçiliyor. Stajyerlerin ulaşım ve yemek giderleri karşılanıyor. Staj dönemi değerlendirme anketlerinin sonuçlan doğrultusunda başarılı olanlara kendi nitelikleriyle örtüşen uygun pozisyonlarda iş önceliği veriliyor.


HENKEL

40 kişi

Yaz aylarında 40 öğrenciye staj olanağ sunacak. Nisan ayı ortasında stajyer alın sürecini başlatacak, mayıs sonunda da tüm yerleştirmeleri tamamlayacak. Firmanın yaz stajı süresi üç ayla sınırlı.

Stajyerleri vaka çalışmalarıyla belirliyor. Kendini ifade etme becerisi, yüksek enerji seviyesi, İngilizce bilgisinin iyi derecede olma; aranan özellikler arasında…

Stajyerler yemek ve servis imkanlarında yararlanıyor. Firmanın “Kariyer Takib adlı uygulaması sayesinde performanslı dan memnun kalınan yüksek potansiye’ stajyerlerle iletişim sürdürülüyor. Ve he hangi bir yeni mezun alımı yapılacağı zaman eski stajyerlerle iletişime geçiliyor.


ABALIOĞLU GRUBU

40 kişi

Yaz dönemi için 40 stajyer alacak. Nisan süresince staj başvurularını kabul edecek. Süreç mayısta sona erecek. Staj yapma zo-runluluğunun olması, gıda mühendisliği, makine mühendisliği, veterinerlik, zootekni, işletme, bilgisayar mühendisliği bölümlerinden birinde öğrenim görüyor olmaları şartları aranıyor. Ayrıca iletişim becerileri güçlü ve takım çalışmasına yatkın öğrenciler tercih ediliyor.

Stajyerlere yemek ve servis imkanı sunuluyor. Kalite ve gıda güvenliği, personel hijyen, pest kontrol ve alerjen eğitimleri de veriliyor. Staj sonrasında bölüm yöneticisi ve İK tarafından değerlendirme yapılıyor. Olumlu olan öğrencilerin özgeçmişleri, uy¬gun bölümlerde değerlendirmeye alınıyor.

TESCO KİPA

45 kişi

2011 yılında 45 stajyer kabul etti. Bu yıl da çeşitli bölümlerinden gelecek talep çerçevesinde aynı sayıda stajyer alımı planlıyor. Başvurular mayısın ilk haftası başlıyor, haziranın ilk haftası sona eriyor. İlan bu yıl Kipa’ya “İnsana Saygı Ödülü” veren Kariyet.net sitesinden duyurulacak.

Uzun dönem staj tercih ediliyor. Stajyerlerden yaklaşık üç ay kalmaları isteniyor. Tesco Kipa’nın stajyer alımları için özel olarak belirlediği üniversiteler yok. Anacak başvurular genellikle İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi’nden geliyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesindeki Perakende Programı’ndaki öğrencilere de staj imkanı sağlanıyor.

Firma, staj döneminde SGK işlemlerinin okul tarafından yaptırılmasını istiyor. Ayrıca “zorunlu staj” olması gerekiyor. Mülakatlarda öğrencinin istekliliği, şevki, öğrenme hevesi ölçülüyor. Yine dürüstlük, takım çalışmasına yatkınlık ve müşteri odaklılık gibi değerlere sahip olup olunmadığına bakılıyor.

 


B’IOTA

50 kişi

Stajyer kontenjanını tüm birimler için 50 kişi olarak belirledi. 1 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında başvuruları kabul edecek. Lisans öğrencileri okullarınca belirlenen 20 veya 40 günlük sürelerde staj yapıyor. Özellikle pazarlama bölümü için uzun dönemli staj imkanı sağlanıyor. Daha sonra bu kişileri performansla doğru orantılı olarak bünyesine dahil ediyor.

Alım şartlarından ilki yasal staj zorunluluğu olması. Asıl önemli konuysa firmanın mezun olduktan sonra potansiyel işgücü olabilecek yeteneklere imkan vermesi. Yine farklı departmanlarda farklı okullardan gelecek öğrencilere staj imkanı sağlanıyor. Öğrencilere yemek ve servis imkanlarını sunan Biota, staj döneminde beklenenin üzerinde performans gösterenleri de ayrıca ödüllendiriyor.


İMEKSAN HAVALANDIRMA

50 kişi

Bu yıl 50 kişiyi staja alacak. Başvuru sürecini imeksan.com ve imeksanakademi.com sitelerinden takip etmek mümkün. Ar-Ge, satış, pazarlama, muhasebe, bilgi işlem ve IK bölümlerine düzenli olarak öğrenci alan firmanın kurduğu İmeksan Akademi, başvuran tüm öğrencileri seminer ve konferanslara kabul ediyor.

Bu yıl dokuz ay boyunca eğitim görecek toplam 50 öğrenci almaya karar veren İmeksan, öğrencilerin çeşitli organizasyonlar ve eğitimler için ulaşım ve gıda gibi önemli ihtiyaçlarını karşılıyor. Ve öğrencilere gerek danışmanlar gerekse üst düzey yöneticilerle tanışıp sohbet etme imkanı sunuyor.

Firmanın sunduğu en büyük imkan ise Laurate uluslararası üniversite ağına dahil üniversitelerde ya da Liverpool Üniversitesi’nde uzaktan yüksek lisans eğitimi görmek ya da doktorasına devam etmek isteyen öğrencilere destek olması. İmeksan aynı zamanda başvuran ilk 25 kişiye eğitim burs da veriyor.


DELOITTE TÜRKİYE

50 kişi

Yaz dönemi staj başvuruları ilanları web sitesinin kariyer bölümü üzerinden mayısta yayınlanacak. Özgeçmişler üzerinden ön değerlendirmeler yapılarak haziran ayında mülakatlar gerçekleşecek. 50 öğrenciye staj imkanı sunacak olan Deloitte, temmuzda staj sürecini başlatacak. Stajlar ağustos sonunda tamamlanacak.

Kariyer hedeflerini belirlemeye başlamış, bu hedefleriyle doğru orantılı dersleri almış üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri başta olmak üzere, ders programları el verdiğince haftanın belirli günlerinde staja devam edebilecek öğrenciler tercih ediliyor.

Geçen yıl 236 yeni mezunun Deloitte ailesine katıldığını ve bu sayının yaklaşık yüzde 20′sini önceki dönem staj yapanların oluşturduğunu belirtelim.

NESTLE

20 kişi

Toplam 20 stajyer alacak. Yaz stajı başvurularını şubat-mart döneminde, uzun dönemli başvurularını nestle-kari- yer.com.tr üzerindeki ilanı üzerinden kabul ediyor. Firmanın bu yıl YA- SED’in başlattığı KOZA projesi doğrultusunda belirlenen 33 ilden de stajyerleri olacak. Yaz staj programlarının süresi iki-üç ay arasında değişiyor. Stajyerler, kendilerini geliştirme konusunda istekli olan, motivasyonu yüksek, başarı odaklı, hızlı öğrenen, yüksek performans kültüründe çalışabilecek kişilerden oluşuyor.

Stajyerlere belli bir maaş ödemesi, yemek, ulaşım gibi temel imkanlar sağlanıyor. Performansı yüksek olanlar gelecekte oluşabilecek pozisyonlarda öncelikli değerlendiriliyor. Nestle, kendi bünyesinde değerlendiremediği kişiler için de referans oluyor.

 

AYDINLI 


60 kişi

Aydınlı Grup şirketlerinde bu yaz 60′a yakın stajyer istihdam edilecek. Şubat ayının ilk haftası başlayan staj başvurulan, temmuz ayının son haftasında sona eriyor. Üniversite öğrencileri için staj süreleri 20. 3(1. 40 işgünü şeklinde değişiyor.

Alımlarda öğrencinin staj yapmak islediği departmanın işleyişinin. öğrenim gördüğü bölümle uyumlu olmasına özen gösteriliyor. Stajyer alımları iki aşamaları olarak. 1K ve ilgili departman yöneticisinin onayıyla gerçekleşiyor.

Stajyerler yemek, servis, sosyal aktivite gibi olanaklardan faydalanabiliyor. Aydınlı Grup’ta stajlarını yapan birçok kişi bugün grup şirketlerinde görev alıyor. Staj süresine gösterecekleri uyum ve işlerindeki başarılar gelecekte aday olacakları pozisyonlar için kendilerine referans oluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan 34 Bin Memur İçin Kadrolar(Tam Liste) başlıklı makalemizde bursa teknik üniversitesi nerede, bursa teknik üniversitesi özel mi ve bursa teknik üniversitesi taban puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer YazılarYorum yok.“Stajyer Alacak Yerler | stajyer alımı”

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine