Tarım Bakanlığı Memur Alımları 2012

Tarım Bakanlığı‘ tarafından yapılan duyuruya göre bakanlık 2011 yılında yeni personel –  memur alımı yapacak.

Tarım Bakanlığı’nda çalışmak isteyen adayların Bakanlık tarafından belirlenen şartlara ve özelliklere sahip olmaları gerekiyor. Tarım Bakanlığı memur alımı ile ilgili olarak sayfamızda yer alan bilgilerin dışında Tarım Bakanlığı resmi web sitesini de ziyaret edebilir, bilgi alabilirsiniz.

Memur alımına ilişkin söz konusu iş başvuru şartları şöyle:

Genel Şartlar

a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
d) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, tecilli veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak;
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
f) Tercih edilecek pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Özel Şartlar

Tarım Bakanlığı memur alımı kapsamında bazı pozisyonlar için adaylardan birtakım özel şartlar talep ediyor, söz konusu pozisyonlara başvuruda bulunmak için bu şartları karşılayabilmeniz gerekiyor.

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, bu kılavuzda yer alan pozisyonların karşısındaki başvuru şartları bölümünde aranılan şartların tamamını taşımaları gerekmektedir. Bu şartlarla birlikte unvanlar itibariyle aşağıdaki şartların taşınması gerektiğinden, sözleşme yapılacak pozisyonlarla ilgili açıklamalar aşağıda yapılmakta olup, bu bölümün çok dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Bu şartları taşımayanların atanmalarının yapılması mümkün bulunmamaktadır.

Tarım Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı

Sözleşmeli olarak istihdam edileceklerde aranılacak genel şartlara ilave olarak;

a) Ziraat, gıda, su ürünleri ve balıkçılık teknolojisi mühendisleri ile veteriner hekim kadrolarına atanacak şartları haiz olmak. Bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı pozisyonların karşısında yer almaktadır.
b) Sağlık bakımından Mühendis veya Veteriner Hekim olarak çalışmasına engel hali bulunmamak. (Bu durum sağlık kurulu raporu ile belgelenecektir)
c) KPSSye girmiş ve (2008-KPSS Lisans) sonuçlarına göre KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek Mühendis ve Veteriner Hekim pozisyonlarının karşısında yer alan bölümlerden mezun olmak.

Yukarıda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan adaylar, ÖSYM tarafından yerleştirileceklerdir. ÖSYM Tercih Kılavuzu yayınlandıktan sonra belirtilen şartları ve nitelikleri taşıyan adayların, www.osym.gov.tr internet adresine girerek ihtiyaç duyulan pozisyonlar ile bölümlerini ve yerleştirme yapılacak köy ve beldeler ile başvuru tarihlerini inceleyebileceklerdir.

Adaylar, koşullarını karşıladıkları pozisyonlar için sıraya koydukları tercilerini internet yoluyla yapacaklardır. Yukarıda belirtilen şartları taşımayanların, müracaatları halinde ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılsa dahi atama işlemleri yapılmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Defacto Personel Alımı 2012 başlıklı makalemizde defacto eleman alımı, defacto iş ilanları ve defacto işe alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer Yazılar5 Yorum var "Tarım Bakanlığı Memur Alımları 2012"

commenter
MURAT GÜRKAN KINA | Nisan 14th, 2012 at 22:05

LİSE MEZUNUYUM ASKERLİĞİMİ YAPTIM BUCA İZMİRDE İKAMET EDİYORUM İŞSİZİM
KURUMUNUZDA ÇALIŞMAK İSTİYORUM.
GEREĞİMİ ARZEDERİM.

ADR 206/13 SK NO 19 ÇAĞIN APT A BLK
KAT 6 DA 27 BUCA 35160
EV TLF 02324537490
CEP TLF 05325494021

commenter

AYTEN ALTINTAŞ SAĞLIK MESLEK LİSESİ TIBBİ SEKRETERLİK BÖLÜMÜ MEZUNUYUM TRABZONDA İKAMET EDİYORUM İŞSİSİZ KURUMUNUZDA ÇALIŞMAK İSTİYORUM. GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM. 05439613923

commenter

mensur ates tıbbi sekreterlik belgesi bilgisayar sertifikası belgesi ö.z.g silahlı sertifikam bulunmaktadır işsizim kurumunuzda çalışmak istiyorum ARZ EDERİM 0538 300 82 38

commenter
MURAT DEMİRKOL | Mayıs 21st, 2012 at 20:14

MURAT DEMİRKOL.ORDU FATSA DOĞUMLU.FATSA TİCARET MESLEK LİSESİ MUHASEBE BÖ-LÜMÜ MEZUNUYUM.39 YAŞINDAYIM.TARIM BAKANLIĞI FATSA GIDA VE TARIM BAKANLI-ĞINDA HERHANGİ BİR BÖLÜMDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM.GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ E-DERİM.0538 478 15 77

commenter

ben kız meslek lisesi mezununuyum coçuk gelişimi kpss den 68 aldım kuurumunuzda calışabilirmiyim

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine