Türk eğitim vakfı burs başvurusu 2011

TEV, yurt içinde Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, başarılı fakat maddi desteğe ihtiyacı olan teknik ve endüstri meslek lisesi, üniversite, yüksek lisans (master) ve doktora öğrencilerine burs vermektedir. Bursiyerler, kendi öğretim kurumlarının oluşturduğu, TEV’den de bir temsilcinin katıldığı burs komisyonları aracılığı ile seçilmektedir. Kuruluş yılında TEV burslarından 119 öğrenci yararlanmışken, bu sayı bugün 182.886′ya ulaşmıştır. TEV, ülkemizin ihtiyaç duyduğu üst düzey yönetici uzman ve lider kadrosunu yetiştirmek üzere üstün başarılı gençlere 1969 yılından bu yana yurt dışında yüksek lisans ve üst ihtisas bursları vermektedir. TEV; İngiltere, Almanya, Fransa, Danimarka, Japonya, Hollanda, İsveç ve Avustralya ile müşterek burslar veren tek sivil toplum kuruluşudur. Bu güne kadar yurt dışı burslarından 1.309 başarılı genç yararlanmıştır. Bursiyerler yurt dışındaki üniversitelerde, öğrenimlerini üstün başarı ile sürdürmekte ve dereceyle mezun olmaktadırlar. Ülkemizin lider kadrosunu oluşturacak TEV bursiyerleri yurda döndüklerinde de üst yönetim kademelerinde görev almaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan Vestel iş başvurusu insan kaynakları 2011 başlıklı makalemizde vestel ankara, vestel antalya ve vestel bursa hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer Yazılar1 Yorum var "Türk eğitim vakfı burs başvurusu 2011"

commenter
YAĞMUR TAYBOĞA | Eylül 6th, 2011 at 11:13

Kafkas Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’na kayıt yaptırarak Maliye bölümü öğrencisi olyarak 2011 – 2012 yılı Eğitim ve Öğretime başlayacağım.Ancak maddi olanaklarımın elverişsiz oluşu nedeniyle tarafıma Yeşil Kartlı olmam nedeniyle VAKIF BURSUNUN Vearilmesi hususunu arz ederim. 06.09.2011

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine