Turkcell Personel Alımı- İş Başvurusu 2012

Turkcell insan kaynakları

Turkcell, Türkiye’nin öncü GSM devi ile çalışmak ister misiniz? Turkcell personel alımı hakkında detaylı bilgi ve turkcell iş ilanlarına resmi internet adresinin işe alım süreci sayfasında yer alan turkcell iş başvuru formu ile ulaşabilirsiniz. Bu detayı verdikten sonra sizler için Turkcell’de işe alım sürecini araştırdık…
Turkcell İnsan Kaynakları

TURKCELL İŞE BAŞVURU SÜRECİ

Turkcell’e, www.turkcell.com.tr üzerinden İş Başvuru Formu doldurarak iş başvurusunda bulunulmaktadır. Staj, yarı zamanlı çalışma ve yeni mezun başvuruları için ise Profesyonelliğe Adım Formasyonu (PAF) menüsünden bilgi alabilirsiniz.

Şirketimize yapılan tüm başvurular Turkcell başvuru veritabanına kaydedilir. Yıllık yapılan işgücü planlaması doğrultusunda açık pozisyonlar için bu veri tabanından araştırma yapılarak ya da danışmanlık şirketleri ile ortak çalışmalar yürütülerek gerekli niteliklere uyan adaylardan bir havuz oluşturulur ve işe alım süreci başlatılır.

TURKCELL’DE İŞ GÖRÜŞMELERİ

Adaylarla işe alım uzmanları ve pozisyonun ilgili yöneticilerinin katıldığı en az iki görüşme yapılır.

İşe alım sürecimizde bütün adaylarımız, pozisyona göre fonksiyonel yetkinliklerin yanı sıra temel yetkinliklerimiz olan; müşteri odaklılık, işini sahiplenme, yenilikçilik, ilişki geliştirme, kendini tanıma ve geliştirme yetkinlikleri ile değerlendirilir. Kurum kültürü ve değerlerimize uygunluk, sürecin tümünde dikkate aldığımız en önemli kriterlerdir. Yönetsel pozisyonlarımız için temel yetkinliklerle birlikte, ekip geliştirme yetkinliği de aranır.

Adaylara ilk görüşmelerinde “kişilik envanteri” uygulanır. Liderlik, iletişim becerileri, analitik düşünce, takım çalışmasına yatkınlık vb yetkinlikler bazında adayları değerlendiren envanter çıktıları, karar verme aşamasında önemli rol oynar.

Seçme ve yerleştirme sürecinde, açık pozisyonlarımızın niteliklerine göre “Değerlendirme Merkezi” çalışmaları da uygulanır. Çeşitli simülasyon araçları kullanılarak, adayların profesyonel hayattaki tutum ve davranışları gözlemlenir.

Yetkinlikler ile beraber adayların mesleki ilgi alanları ve teknik bilgileri de değerlendirilir.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ

Görüşmeler, kişilik envanteri ve değerlendirme merkezi uygulamaları sonucunda olumlu bulunan adaylar için referans araştırması yapılır. Bu süreçleri olumlu olarak tamamlayan adaylara İnsan Kaynakları Yöneticiliği İşe Alım Birimi tarafından iş teklifi yapılır.

Görüşmeler sonucunda mevcut pozisyonda değerlendirilemeyen adayların başvuruları, başka pozisyonlarda değerlendirilmek üzere bir yıl boyunca veritabanında saklanır ve takip edilir. Tüm adaylar işe alım süreci sonucu ile ilgili bilgilendirilir.
Turkcell şirketine başvuru yapmak için alttaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

http://www.turkcell.com.tr/site/tr/turkcellhakkinda/Sayfalar/insan-kaynaklari/genel.aspx

Bir önceki yazımız olan Avea Personel Alımı - İş Başvurusu 2012 başlıklı makalemizde avea çağrı merkezi, avea çalışma şartları ve avea eleman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer Yazılar11 Yorum var "Turkcell Personel Alımı- İş Başvurusu 2012"

commenter

22 yaşında askerlik hizmetimi yeni tamamlamış işe ihtiyacı olan biriyim . konuşmam türkçeyi telaffuzum iyidir forklift ve jcb oparatörlügü belgesine sahibim. el yüz olarak titiz ve bakımlıyım. sizinle çalışmaktan gurur duyarım .

commenter
arslan kartal | Mayıs 11th, 2012 at 17:07

bilgisayar teknikeriyim kendimi yetirdiğimde çok faydalı olacagımı düşünüyorum

commenter

1973 dogumluyum.sosyal bilimler okudum.sizinle çalışmak istiyorum

commenter

24 yaşındayım askerlik hizmetimi tamamlamış yüksek okul meyzunu şu anda 3 sınıf ögrencıyim ve nişanlıyım yuva kurmak için acil işe ihtıyacim var bana en kısa zamanda iş imkanı verirseniz size minetkar kalırım size çok faydalı olurum not istanbul şişlide ikamet etmekteyim

commenter

23 yaaşındayım askerliğimi bitirmiş olmakla bereber evliyim okumuyorm işe ihtiyacım var en kısa sürede cevap verirseniz çok memnun olurum erzurumda yaşıyorum

commenter
ibrahim akten | Kasım 30th, 2012 at 12:07

haberleşme sistemleri mezunuyum sizinle çalışmak istiyorum 05072959483

commenter

20 yaşındayım çağrı merkezi tecrübeliyim sizinle çalışmak isterim

commenter
Kanber turgut | Aralık 11th, 2012 at 16:56

Kanber meslek lisesi bilgisayar bolumu mezunuyum 28yasinda 7 yildir cafe isletmecisi olarak calisiyorum insanlarla iliskim hitap ve onlari ikma etme yetenegim vardir.calisacam insanlarla hep uyum icinde ve guven verek calisirim.sizinle calismak istiyorum.

commenter
ezgi severer | Ocak 7th, 2013 at 19:36

22 yaşındayım izmir bucada yaşıyorum satış konusunda tecrübeliyim şuan işsizim iş arıyorum sizinle çalışmak isterim

commenter
abdurrahman | Ocak 21st, 2013 at 15:57

bende 23 yaşındayım ,2 ay turkcell tim de iletişim tanışmanı olarak çalıştım,ve işimde profesyonel dim,becerikliyim cabuk işi kavrama yeteneğe sahibim,,eski işimden çıkmamın sebebi kovuldum :) çünkü patronun oğlu emir vaki konuştu bende ağzını burnunu kırdım,alımım yapılacaksa emir altına giremeyeceğimi bildirir sevgi ve saygılarımı sunarım ..iletişim abdurrahman_bozan@hotmail.com

commenter

merhaba sivasta yasıyorum üni.eğitimi devam ediyor zaman sıkıntım yok kendime güveniyorum insan ilişkilerim iyidir umarım dikkate alırsınız mesajımı lütfen olumlu bi cvap verin cok teşekkürler şimdiden.

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine