Uzman Erbaş Alımı İlanı | uzman erbaş alımı

2012 yılı için 10 bin 659 sözleşmeli erkontenjanı açıldı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, uzman erbaş ihtiyacın ıkarşılamak amacıyla bu yıl 6 bin 500 uzman erbaş alımı yapacak

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kritik görevlerdeki erbaş-er ihtiyacını karşılamak amacıyla ise 2012 yılı için 10 bin 659 sözleşmeli er kontenjanı açıldı. 13 bin 95 kişi internet üzerinden başvuruda bulundu. İnternet üzerinden başvuranlar 16 Ocak’ta mülakata çağrıldı.

Öte yandan Kara Kuvvetleri Komutanlığı astsubayların mesleki gelişimlerini temin etmek, motivasyonlarını artırmak ve daha fazla imkansağlamak maksadıyla, astsubaylıktan subaylığa geçiş kontenjanını yüzde 10′dan yüzde 25′e çıkardı. 2012 yılında 90 astsubayın subaylığa geçirilmesi planlanıyor.

Bu arada Kara Harp Okulunda öğrenim gören subay namzeti bayan öğrenciler gibi Astsubay Meslek Yüksek Okulunda da ilk defa 2012-2013 eğitim ve öğretimyılından itibaren bayan öğrencilerin eğitim görmeleri sağlanacak.

Diğer yandan lise mezunu uzman erbaşların eğitim seviyesini yükseltmek ve Kara Kuvvetleri Komutanlığının genel personel kalitesinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla Anadolu Üniversitesi ile yapılan protokol kapsamında sınavsız olarak, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılından itibaren 6 bin 87 uzmanerbaşın Açıköğretim Fakültesinde ön lisans eğitimine başlaması sağlandı.

Kara Harp Okulu Eğitim ve Öğretim Sistemini geliştirmek, öğretimin YüksekÖğretim Kurumu ile uyumlu hale getirilmesini sağlamak amacıyla da 2012-2013eğitim öğretim yılından itibaren (6 lisans programı) endüstri ve sistem mühendisliği, makine mühendisliği, inşaat mühendisliği, elektronikmühendisliği, işletme, kamu yönetimi; 2013-2014 eğitim ve öğretim yılından itibaren de (2 lisans programı) bilgisayar mühendisliği ve sosyoloji lisansprogramlarının uygulanması planlandı.

Bir önceki yazımız olan 20 Bin Engelli Memur Alımı başlıklı makalemizde engelli memur alımı, engelli memur alımı 2011 ve engelli memur alımı 2012 hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

Benzer Yazılar7 Yorum var "Uzman Erbaş Alımı İlanı | uzman erbaş alımı"

commenter
emrah canbolat | Mart 18th, 2012 at 09:58

1988 dogumluyum dogum yerim kırıkkala ankara elmadag mesleklisesi mezunuyum bölümüm tesviye E sınıfı ehliyetim uzman çavuş olup sizlerle göreve katılmak istiyorum

commenter

02.03.1989 doğumluyum amasyada ikamet etmekteyım giresun üniversitesinde muhasebe vergi uygulamaları bolümünü okumaktayım B sınıfı ehliyetim var bu işi hayatım boyunca asker olarak calışmak istedım ve bu hayalımı gercekleştirmek ve sizlere katılmayı istiyorum bu fırsatı bıze verdıgınız için çok tesekkur ederım…

commenter

askerliğimi yaptım ama sivil hayata alışamadım sivil hayat çok zor.komando uzman erbaş olmak istiyorum.

commenter

09.04.1987 dogumluyum amasyada ikamet etmekteyim meslek lisesi mezunuyum bölümüm bilgisayar B sınıfı ehliyetim uzman çavuş olup sizlerle göreve katılmak istiyorum form nasıl doldurabilirim yardımcı olursanız sevinirim

commenter
mahmut aygün | Eylül 2nd, 2012 at 16:17

20.01.1988 doğumluyum ilk okul mezunuyum uzman erbaş olarak görev yapmak istiyorum.

commenter

1984 doğumluyum bayan uzman çavuşş olmakk istiyorummm 3 çocuk annesim özel güvenlık görevlisiyimm

commenter

bnde kara kuvvetlerıne başvuruda bulunmak ıstıyorum nasıl olur bılmıyorum yardımcı olur musunuz

Cevapla

Ad:
Email:
Yorum:
?
window machinery pvc window machine window machinery pvc window machine